Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Lionel Messi nuk ndalet, gol spektakolar për t’i dhënë fitoren Argjentinës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Lionel Messi nuk ndalet, gol spektakolar për t’i
Lionel Messi nuk ka ndëmend të ndalet dhe kampioni i Botës ka arritur të shënojë një tjetër gol spektakolar. Argjentina fitoi 1-0 ndaj Ekuadrorit, sfidë e vlefshme për kualifikueset e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës. Kjo ishte ndeshja e parë e këtyre kualifikuesve dhe Argjentina e nis me fitore. Messi arriti ndaj Ekuadorit të gjente golin në minutën e 78-të të sfidës. Një gol spektakolar që vjen nga goditja e dënimit me 20 metra largësi. Në këtë mënyrë argjentinasi konfirmon kështu momentin e mirë që po kalon dhe pas paraqitjeve pozitive me Inter Miamin, nuk ndalet as me fanelën e kombëtares.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga