Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Lionel Messi mbërrin në Miami, zbulohet kur do të bëhet prezantimi i kampionit të botës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Lionel Messi mbërrin në Miami, zbulohet kur do të
Lionel Messi një muaj më parë vendosi zyrtarisht të vazhdojë karrierën në Amerikë, ku do të mbajë veshur fanelën e Inter Miami. Argjentinasi largohet kështu nga Europa për të provuar një aventurë të re në një tjetër kontinent. Kampioni i botës ka mbërritur në Florida dhe është parë në aeroport duke u zhvendosur drejt Miamit, aty ku ka vendosur të qëndrojë sëbashku me familjen e tij. 7 herë fituesi i “Topit të Artë” zbarkoi me njëë avion privat, teksa tashmë tifozët e Inter Miamit mezi prezin të shikojnë argjentinasin në fushën e lojës. Gjithashtu është zbuluar se të dielën do të bëhet edhe prezantimi spektakolar i Messit te skuadra amerikane. Ndërkohë më 21 korrik 35-vjeçari pritet të debutojë me skuadrën e tij të re në një sfidë të vlefshme për Kupën e Ligës ndaj ekipit meksikan, Cruz Azul.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga