Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Kupa e Gjermanisë përcakton të kualifikuarit e parë, priten dhe 4 takimet e mbrëmjes

Shkruar nga NEWSPORT

Nuk ka surpriza në takimet e Kupës së Gjermanisë, kualifikohen ekipet e Bundesligës. Janë mbyllur 4 sfidat e para të vlefshme për fazën e 1/8-ave. Mainz, Leipzig dhe Frankfurt janë 3 ekipet e Bundesligës që sigurojnë kalimin në fazën tjetër.

Ndërkohë që veç këtyre Nurenberg ka arritur të fitojë me shifrat minimale ndaj Mannheim, që militon në Liga 3. Ndërkohë që ditën e nesërme do të zvillohen dhe ndeshjet e tjera të këtij raundi.

Rezultatet finale:

Lubeck – Mainz 0-3

Mannheim – Nurenberg 0-1

Leipzig – Hamburger 4-0

Stuttgart Kickers- Frankfurt 0-2

Sfidat e sotme të orës 20:45

Golat:

 

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga