Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Kumbulla tregon nervin shqiptar, mbrojtësi duart në fyt kundërshtarit, Mourinho s’e mban të qeshurën

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kumbulla tregon nervin shqiptar, mbrojtësi duart në fyt

Roma humbi dje 3-2 me Sportingun e Lisbonës në një test miqësor në Portugali. Protagonist në këtë duel ishte edhe mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla.

21 vjeçari, në të 27 minutë ka kapur prej fyti sulmuesin Edwards, pas rrëzimit të këtij të fundit në zonë. Ndërkohë që arbitri drejtonte gishtin nga pika e bardhë, Kumbulla përleshej për sherrin që më pas u bë masiv.

Regjisë nuk i ka shpëtuar as reagimi i Mourinhos, që i qetë dhe duke buzëqeshur komenton rastin me trajnerin e vendasve, Ruben Amorimi. Në fund asgjë nuk u duk si miqësore, me Marashin që i tregoi shokëve nervat e shqiptarit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga