Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

VIDEO/ Kualifikimi një 'iluzion', Struga e Shpëtim Duros eliminohet nga Championsi dhe zbret në Conference League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kualifikimi një 'iluzion', Struga e Shpëtim Duros

Struga 1-2 Zalgiris

UEFA Champions League: Kualifikuese

Raundi i parë: Ndeshja e kthimit (0-0)

Stadiumi: SRC Biljanini Izvori

Formacionet Zyrtare:

Struga (3-4-3): Kjosevski; Neziri, Radic, Krivanjeva; Maliqi, Bojku, Shabani, Zguro; Radeski, Ibraimi, Mazrekaj. Trajner: Shpëtim Duro

Zalgiris (4-1-3-2): Gertmonas; Pavelic, Hnid, Vucur, Bopescu; Gorobsov; Karashima, Kendysh, Golubickas; Antal, Oyewusi. Trajner: Vladimir Cheburin

Rastet e ndeshjes:

90+8' Përfundon ndeshja.

83' Zalgiris përmbys rezultatin me një autogol të Radic.

78' Zgjat vetëm 3 minuta festa e Strugës, Zalgiris rikthen baraspeshën.

75' Shpërthen festa në Ohër, Struga kalon në avantazh me Ibraimin nga penalltia.

55' Besart Ibraimi bën më të vështirën, gabim i pafalshëm përpara portës

52' Mentor Mazrekaj realizon një pasim të rrezikshëm të ulët në zonën e rreptësisë, por mbrojtja arrin ta ndërpresë.

46' Nis pjesa e dytë.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

33' Besmir Bojku bën një goditje ne kufij të zonës pas një pasimi të saktë. Portieri Gertmonas bën një pritje mahnitëse për të ndaluar topin të fluturojë në anën e djathtë të portës.

31' Besart Ibraimi tregon aftësitë e tij të shkëlqyera individuale duke dribluar disa lojtarë dhe godet mirë nga distanca, por topi fluturon pak mbi tra.

19' Besart Krivanjeva merrnjë pasim brilant brenda zonës dhe gjendet në një mundësi e artë për të shënuar. Mbrojtësi Strugë bën një gjuajtje, por devijohet në këndore nga lituanezët.

3' E nis rrezikshëm Struga, Ibraimi avancon bukur brenda zonës dhe godet nga diagonalja por topi shkon ngjitur me shtyllën.

1' Fillon sfida në Ohër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga