Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Gatoi golin e skuadrës së tij, ish-lojtari i Kukësit protagonist në Kroaci

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gatoi golin e skuadrës së tij, ish-lojtari i Kukësit

Jorgo Pëllumbi ëhstë kthyer të jetë protagonist në Kroaci. Varazdin dhe Hajduku i Split zhvilluan mes tyre sfidën e javës së 5-të, takim që u mbyll 1-2.

Ish-lojtari i Kukësit në këtë duel arriti të jepte asist për shokun e skuadrës. Në minutën e 39-të Pëllumbi do të shërbente mjaft mirë Belcar , me këtë të fundit që shënon dhe arrin të barazojë përkohësisht shifrat.

Pavarësisht paraqitjes pozitive të shqiptarit, sërish skuadra e tij u ndëshkua në minutën e 87-të, duke bërë që humbasë në këtë duel.  Pas 5 javësh kampionët Varazdin mban vendin e 4-të me 6 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga