Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Fjalë të mëdha nga Eros Grezda: Ç'emocione që të fal fanela e KOMBIT TËND...

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fjalë të mëdha nga Eros Grezda: Ç'emocione

Eros Grezda ishte një nga lojtarët më në formë të Kombëtares sonë në ndeshjen e djeshme kundër Turqisë. Mesfushori kuqezi arriti të shënonte golin e tretë në fitoren 3-2, por gjatë gjithë takimit ishte mjaft aktiv në fushën e blertë.

Sot ai ka shkruar në llogarinë e tij në facebook për emocionet e përjetuara në ndeshjen e djeshme. I emocionuar Grezda shprehet: "Jam shumë i lumtur që shënova gol për Kombëtaren. Ndoshta ne nuk do ta ndjejmë atmosferën e botërorit, por as ju nuk do të përjetoni emocionet që të fal FANELA E KOMBIT TËND", përfundon ai.

Kujtojmë që Shqipëria luajti dje në Antalia kundër Turqisë, një ndeshje miqësore që përfundoi me rezultatin 3-2 në favor tanëve falë 2-golëshit të Sadikut dhe golit të Grezdës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga