Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VIDEO/ E rëndë për basketbollistin serb, detyrohet të heqë veshkën pas brrylit nga kundërshtari

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ E rëndë për basketbollistin serb, detyrohet të

Një ngjarje aspak e hijshme ka ndodhur në Botërorin e basketbollit në ndeshjen mes Serbisë dhe Sudanit të Jugut. Basketbollisti serb, Borisa Simanic u godit me brryl nga kundërshtari i tij, Nuni Omot, në pjesën e veshkave dhe u rrëzua menjëherë në parket.

Simanc u transportua me urgjencë në spital ku u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni emergjent për të hequr veshkën e majtë. Pas disa komplikimeve post-operacion, ai do të bëjë një tjetër ndërhyrje për të përmirësuar gjendjen e tij.

Mjeku i ekipit, Dragan Radovanovic u shpreh për mediet serbe se pret që gjendja e lojtarit të përmirësohet dhe faza rikuperuese të shkojë pa asnjë problem.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga