Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VIDEO/ E rëndë në MMA, 17-vjeçari vdes pas goditjeve të marra gjatë duelit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ E rëndë në MMA, 17-vjeçari vdes pas goditjeve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në sportin e MMA. Kanat Ahunov, talenti i këtij sporti ka vdekur gjatë një dueli në kuadër të kampionatit kombëtar të Kazakistanit.

Ky kompeticion u zhvillua fundjavën e shkuar dhe sigurisht që vdekja e luftëtarit 17-vjeçar la një shije tepër të hidhur tek të gjithë.

Sipas aludimeve të para, Ahunov vdiq gjatë duelit në momentin që u godit në stomak. Por ende nuk dihet nëse është ajo goditje që i ka shkaktuar vdekjen, apo ka patur shkaqe të tjera.

Tashmë ajo ç’ka pritet të zbardhë këtë ngjarje është autopsia mjeko-ligjore që do t’i bëhet trupit të të ndjerit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga