Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Cristiano Ronaldo “shkëlqen” me Al Nassr, portugezi dërgon ekipin e tij në finale

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Cristiano Ronaldo “shkëlqen” me Al Nassr, portugezi
Skuadra e Al Nassr ku aktivizohet dhe ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka luajtur sot ndeshjen e vlefshem për gjysmëfinalen e Arab Champions Cup, kundër Al Shorta. Ndeshja përfundoi me rezultatin 0-1 në favor të ekipit të CR7, teksa ky i fundit ishte protagonisti kryesor i ndeshjes. Pas një goli të shënuar në minutën e 31, por që i’u anullua për pozicion të parregullt, Ronaldo arriti të shënonte në minutën e 75-të me anë të një penalltie. Ky ishte goli i vetëm i ndeshjes, por që mjaftoi për ta dërguar Al Nassr në finalen e madhe, ku do të ndeshet me një prej Al-Shabab ose Al Hilal.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga