Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Cavani lëshoi dy “shigjetat” e para, por vëmendjen e mori veprimi i Gattusso

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Cavani lëshoi dy “shigjetat” e para, por vëmendjen

Valencia dhe Elche mbyllën në barazim 2-2 takimin mes tyre ditën e sotme. Sfida e vlefshme për javën e 9 të La Ligas, pa “matadorin” Edinson Cavani të realzionte dopietën e parë që pas sezonit të shkuar, duke dhënë sinjalet për një Kupë Bote premtuese në performancën e tij.

Nuk ishin vetëm dy shigjetat e Cavanit ato që tëroqën vëmendjen e publikut por “show” që Gennaro Gattuso dhuroi për tifozerinë e tij në anësoren e fushës. Duhet të themi që klasi mbetet i përjetshëm për të tillë legjenda.

Përmbledhja e ndeshjes dhe momenti i Gattuso “show”:

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga