Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Barcelona humb me Almerian dhe hedh poshtë mundësinë e artë, Reali afrohet në -7 pikë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barcelona humb me Almerian dhe hedh poshtë mundësinë e

Almeria 1-0 Barcelona

(Toure 24’)

La Liga

Java 23

Stadiumi: del Mediterrano

Ndeshja: Barcelona mori një humbje befasuese përabllë Almerias teksa u mposht me rezultatin minimal 1-0 duke hedhur poshtë undësinë e artë për të shkaur 10 pikë larg Real Madrid. Goli i Toure në pjesën e parë mjaftoi për vendasit të merrnin një fitore surprizë dhe t’i jepnin një tjetër shans madrilenëve të afrohen më shumë me kreun. Javën tjetër, katalanasit do të presin Valencian në shtëpi.

Formacioni Zyrtar:

Almeria (4-2-3-1): Martinez; Chumi, Ely, Babic, Akieme; Eguaras, De La Hoz; Baptiste, Robertone, Suarez; Toure. Trajner: Joan Rubi

Barcelona (4-3-3): Ter-Stegen; Roberto, Christensen, Garcia, Alba; Kessie, Busquets, De Jong; Torres, Lewandowski, Gavi. Trajner: Xavi Hernandez

Goli i ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga