Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ ATALANTA i "nxin" javën JUVENTUSIT, bardhezinjtë "shokohen" në shtëpi nga Parma

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ ATALANTA i "nxin" javën JUVENTUSIT, bardhezinjtë

Juventusi ngec në shtëpi ndaj Parmës. Skuadra bardhezi pas eleminimit nga Kupa e Italis nuk arrin të kthehet te fitroja duke barazuar në shtëpi me rezultatin 3-3. Në minutë e 36' të pjesës së parë ishte Ronaldo që kaloi të parët në avantazh duke mbyllur në epërsi pjesën e parë. Në të dytën ishte Rugani ai që dyfishoi takimin në minutën e 62' ndërsa Barilla ngushtoi diferencën dy minuta më vonë.

Në minutën 66' ishte sërish portugezi Ronaldo që shënoi dhe golin e dytë përsonal dhe të tretin për Juventusit. Për t'i mohur fitoren bardhezinjve mendon Gervinho që shënon dy gola në minutën 74' dhe në minutat shtesë shënon dhe golin e barazimit. Tashmë Juventuesi është 9 pikë larg Napolit duke mos patur mundësi të ruaj distën e javës së kaluar.

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga