Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Alonso bëhet për "aspirina", një “thes” me gola në Gjermani

Shkruar nga NEWSPORT

Janë zhvilluar 4 takimet e para të javës së 10 në Bundesligë. Një fitore me goleadë ishte ajo mes Frankfurt dhe Leverkusen, ku vendasit mundën me shifrat 5-1 “aspirinat” e Alonsos. Stuttgart dhe Mainz kanë marrë 3 pikët në takimet e tyre, ndërkohë që Ëolfsburg dhe Munchenglandbch kanë ndarë pikët.

17 gola të realizuar në 4 takime një shifër e lartë që vjen vetëm nga Bundesliga. Leipzig dhe Hertha Berlin do të ndeshën në orën 18:30 për të përmbyllur sfidat e ditës së sotme.

Rezultatet e takimeve:

VIDEO:

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga