Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ “3 qofte dhe ec në shtëpi”, Nedim Bajrami ia bën ‘bajat’ çekëve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ “3 qofte dhe ec në shtëpi”, Nedim Bajrami ia

Kombëtarja shqiptare është ‘me të dyja këmbët’ në Europian, siç tha presidenti Armand Duka në intervistë pas ndeshjes me Çekinë. Na duhen vetëm 2 pikë në 2 ndeshjet e fundit për të mbyllur matematikisht çdo llogari dhe për të realizuar ëndrrën e madhe për kualifikim.

Fitorja spektakolare ndaj Çekisë ishe kulmi i emocioneve kuqezi me yjet e Kombëtares që shpartalluan me rezultatin 3-0 rivalët çek. Lojtarët janë kthyer në heronj e idhuj për të gjithë ndërsa FSHF ka akorduar një premio prek 4.5 milionë euro për ta.

Festa në dhomat e zhveshjes ishte e zjarrtë pas asaj fitoreje. Mesfushori Kristjan Asllani kishte hyrë LIVE në Instagram duke transmetuar pamjet e festës dhe në një moment, Nedim Bajrami del para telefonit dhe thumbon çekët.

“3 qofte dhe ec te shtëpia”, dëgjohet të thotë fantazisti kuqezi i cili i shënoi një supergol çekëve në ndeshjen e parë në Pragë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga