Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

U largua nga Vllaznia, Esin Hakaj kërkohet nga ekipi kryeqytetas

Shkruar nga NEWSPORT
U largua nga Vllaznia, Esin Hakaj kërkohet nga ekipi kryeqytetas
Esin Hakaj

Esin Hakaj u largua pak ditë më parë nga skuadra e Vllaznisë, me palët që mbyllën bashkëpunimin mes tyre pas 3 sezonesh. Mbrojtësi tashmë është i lirë dhe padiksutim interesimet për të nuk mungojnë.

Për shkodranin ka interes nga një prej ekipeve kryeqytetase, ku pëlqejnë shërbimet e tij. Bëhet fjalë për Tiranën, me bardheblutë që synojnë transferimin e tij për të përforcuar repartin e mbrojtjes.

Momentalisht nuk ka asgjë konkrete, pasi 27-vjeçari nuk po nxitohet pasi dëshiron të transferohet jashtë Shqipërie. Gjithsesi merkatoja gjithmonë rezervon të prapritura dhe nuk do të ishte aspak çudi nëse Hakaj do të mbetej në Superiore dhe do të vishte fanellën e Tiranës në sezonin e ri. Mbetet të shihet se çfarë do të rezervojnë ditët e ardhshme.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga