Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Thomas Brdaric paralajmëron largimin? Është ndeshja e fundit, të ndahemi në mënyrën më të mirë

Shkruar nga NEWSPORT
Thomas Brdaric paralajmëron largimin? Është ndeshja e fundit,
Thomas Brdaric

Vllaznia do të luajë ndeshjen e fundit të këtij sezoni. Shkodranët do të bëjnë me Skënderbeun llogaritë e vendit të 3-të, pasi të dyja ekipet dështuan për titullin kampion. Dueli mes tyre do të luhet në “Air Albania’ ditën e nesërme në orën 19:00.

Thomas Bradric ka folur para kësaj sfide. Trajneri kroato-gjerman ka theksuar se ekipi i tij duhet të reagojë dhe të 'shkundë' mirë situatën. Ndër të tjera nënvizoi se është ndeshja e fundit dhe tifozëve duhet t’u serviret një lojë e mirë.

“Duhet ta shkundim pak situatën në këtë ndeshje të fundit, me qëllim që ta ndahemi në mënyrën më të mirë me tifozët. Është e fundit për këtë sezon dhe duhet të ndahemi në mënyrën me të mirë me ta”, u shpreh Thomas Brdaric.

Kujtojmë se ndeshja me Skënderbun do të jetë e 6-ta për Bradric në stolin e Vllaznisë. Timonieri i kuqebluve ia ka dalë të fitojë ndaj Egnatias 1-0 në Rrogozhinë, triumfuan po  me Dinamon dhe u ndal në barazim nga Tirana në Klasiken e Shqipërisë. Në sfidën e 4 u mposht nga Skënderbeu me shifrat 5-1, ndërsa u ndalën po në barazim me Egnatian në gjysmëfinalen e “Final-Four”, e cila solli edhe skualiifkimin e tyre nga gara për titullin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga