Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Te Flamurtari kërkojnë elitën, 200 milionë lekë për “kokën” e Laçit

Shkruar nga NEWSPORT
Te Flamurtari kërkojnë elitën, 200 milionë lekë
Flamurtari

Flamurtari mungon në Superiore prej 4 vitesh, me vlonjatët që vit pas viti kanë dështuar të sigurojnë ngjitjen në elitë. Këtë sezon janë vetëm 90-të minuta larg këtij objektivi dhe ditën e sotme do të bëjnë llogaritë me Laçin në Kurbin.

Në Vlorë të gjithë duan fitoren për të bërë të mundur rikthimin në Superiore. Fitorja dhe ngjitja në Superiore do të kushtojnë plot 200 milionë lekë.

Kjo është premio e vendosur nga drejtuesit në rast se lojtaret do të mund të arrijnë objektivin sezonal. Një shifër e konsiderueshme, e cila në rast se fiton Flamurtari do të bien në Kategorinë e Parë kurbinasit. Në këto kushte krerët e klubit vlonjat motivojnë në maksimul lojtarëtpër të arritur te fitorja në Kurbin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga