Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Është i urryeri i tifozëve të Milan, Julen Lopetegui zyrtarizohet te skuadra e re

Shkruar nga NEWSPORT
Është i urryeri i tifozëve të Milan, Julen Lopetegui
Julen Lopetegui

Julen Lopetegui është trajneri i ri i West Ham. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një komunikate për shtyp, me palët që kanë firmosur një kontratë 2-vjeçare.

Spaanjolli zëvendëson në stolin e “Hammers” David Moyes, i cili u shkarkua nga anglezët pak ditë më parë.  Gjithashtu Lopetegui ka thënë edhe fjalët e para si trajner i West Ham.

“Mendoj se vitet e fundit kanë qenë vite shumë të mira për të pasur këtë skuadër. Sigurisht ambicia ime si trajner është gjithmonë të jem gjithmonë të jem më i miri, të arrij synime më të mëdha dhe të inkurajoj dhe përmirësoj lojtarët, ekipin dhe për të konkurruar sepse futbolli ka të bëjë me këtë - të konkurrojmë.

Unë jam aty ku dua të jem. Jam këtu sepse dua të jem këtu dhe ishte një ditë fantastike kur mbyllëm marrëveshjen tone. Do të jem 1005 i fokusuar për të arriti te objekrivat.

Unë kisha edhe oferta të tjera,  por jam shumë i lumtur që West Ham më zgjodhi mua. Unë vërtet jam shumë i lumtur për këtë”, ka theksuar 57-vjeçari, i cili ishte shumë afër Milan, por për shkak të tifozëve nuk u konkretizua marrëveshja me kuqezinjtë.

Kujtojmë se këtë sezon West Ham ka mbetur jashtë kompeticioneve europiane. Skuadra angleze e mbylli kampionatin në vendin e 9-të me 52 pikë, plot 9 më pak se Chelsea që siguroi Conference League.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga