Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Partizani përballë skuadrës amatore, Orges Shehi shfaq pakënaqësi para sfidës

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani përballë skuadrës amatore, Orges Shehi shfaq
Orges Shehi

Partizani do të përballet në turin e parë të Conference League me Marsaxlokk. Takimi i parë me skuadrën malteze do të luhet më 11 korrik në transfertë, ndërsa i kthimit një javë më vonë në Shqipëri.

Orges Shehi është shfaqur i pëkënaqur me shortin. Kjo për shkak të largësisë mes dy shteteve, ndërsa ka treguar vlerësim për kundërshtarin.

“Ne shpresonin që të binte në short një skuadër e një qyteti jo të largët. E donim edhe për shkak të kohës sepse ka ndryshime orari të theksuara kur udhëton larg. Një arsye tjetër është fakti që skuadrat e vendeve të largëta janë në aktivitet në këto momente.

Sa i përket cilësisë, çdo skuadër meriton vlerësim maksimal dhe nuk mendoj se duhet ta shohim nga emri, por duhet ta vlerësojmë sepse nuk dihet se çfarë na pret.

Këto ditë do ta shohim me imtësi për tu përgatitur sa më mirë. Është një tur europian dhe të gjitha skuadrat kanë kualitet”, u shpreh Shehi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga