Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

VIDEO/ Ndeshje pa ‘krisma’ në “Niko Dovana”, Teuta dhe Vllaznia ndajnë nga 1 pikë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ndeshje pa ‘krisma’ në “Niko Dovana”, Teuta
Teuta - Vllaznia

Teuta 0-0 Vllaznia

Teuta dhe Vllaznia barazuan me njëra-tjetrën në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të “Abissnet Superiore”. Sfida që u zhvillua në stadiumin “Niko Dovana”, përfundoi me rezultatin 0-0.

Një ndeshje e vakët dhe pa shumë raste flagrante. Pas këtij barazimi, Vllaznia shkon në kuotën e 52 pikëve, në vendin e dytë, ndërsa Teuta mbetet në zonën e ftohtë, me 38 pikë në vendin e 8-të.

Kategoria Superiore: Java e 32-të
Stadiumi: Niko Dovana
Arbitër: Laver Alla

FORMACIONET ZYRTARE:
TEUTA: Vata, Jazxhi, Gjini, Kotobelli, Beqja, Kruja, Lloci, Daja, Boçi, Arifi, Daci. Trajner: Edi Martini.
VLLAZNIA: Qarri, Smajli, Pusi, Stojanoviç, Jago, Sala, Boshnjaku, Mala, Çoba, Balaj. Trajner: Qatip Osmani

Rastet e ndeshjes:
51' Teuta kalon në avantazh, VAR-i e anullon për pozicion jashtë loje.

12' Vllaznia kërkon penallti, gjyqtari thotë "JO".

2' Teuta e nis vrullshëm ndeshjen.

1' Starton sfida në "Niko Dovana".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga