Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

VIDEO/ Dinamo mposht Erzenin dhe rimerr vendin në Final Four, shijakasit gjithnjë e më pranë rënies nga kategoria

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Dinamo mposht Erzenin dhe rimerr vendin në Final Four, shijakasit
 

DINAMO CITY 2-0 ERZENI
(Denisson 19', Kaçorri 72')

Superiore: Java 31
Stadiumi: Air Albania
Arbitër: Indrit Myrtja

Formacionet zyrtare:
Dinamo (4-2-3-1): Sali; Marku, Behiratche, Janku, Lorran; Smaçi, Goudiaby; Zabërgja, Qefalija, Denisson; Tahiri. Trajner: Dritan Mehmeti
Erzeni (4-2-3-1): Hasanbelli; Maliqi, Sadiki, Atanda, Peposhi; Migone, Mëllugja, Zeka, Kahrimanovic, Blazevic; Mihana. Trajner: Alfred Deliallisi

Komenti minutë pas minute:

90+5' Përfundon ndeshja.
85' Alidema godet brenda zone, por prek vetëm rrjetën e jashtme.


79' Goditje befasuese e Kahrimanovic, reagon mirë Sali.


72' GOL! Gafë e rëndë e Mëllugjes, Luis Kaçorri 'fik' Erzenin me golin e dytë


55’ Gjuajtje e Kahrimanoviç nga distanca, asnjë problem për Salin. 

52’ Aksion në qendër i shijakasve, Zeka dhe Blazheviç nuk ia dalin që të shfaqen para Salit, të ndalur në momentin vendimtar nga mbrojtja dinamovite. 
48' Tentativë e Markut nga distanca, goditja e tij shkon mbi kuadrat.
46' Nis pjesa e dytë.

45+1' Mbyllet pjesa e parë.


44' Zeka i saktë në shënjestër nga faulli, por topi kontrollohet nga portieri Sali.

39’ Tjetër harkim nga e majta në zonën e rreptësisë të Dinamos, Goudiaby largon në goditje këndi.
38’ Një harkim nga e majta shkon te Zeka i cili gjuan me kokë nga larg, pa probleme për Salin.
24’ Migone provon me një gjuajtje të fortë me të djathtën, sfera përfundon jashtë portës së bluve.


24' E djathtë 'predhë' e Migones, topi shkon ngjitur me shtyllën.


19' GOL! Shpërthen festa e Dinamos, Denisson e Zabërgja aksion fenomenal për golin e zhbllokimit.


17' Topi parakalon 'pasqyrën' e portës, Dinamo pranë golit.

6' Top i kthyer pas nga mbrojtja shijakse dhe Marku gjuan direkt, topi shkon larg kuadratit.
5' Mëllugja provon direkt nga distanca e largët, qendrore për Salin.


3' Kahrimanovic pason për Blazevic i cili devijon topin drejt portës, por ndalet nga Behiratche.


2' Te Erzeni kërkojnë të kuq për Dinamon, Tahiri godet me bërryl Peposhin, por falet nga gjyqtari.
1' Fillon ndeshja në Air Albania, ekipet duan fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga