Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Largohet nga ‘Hirushja’, Kahrimanovic emocionon me letrën e lamtumirës: Do jem gjithmonë çun Shijaku

Shkruar nga NEWSPORT
Largohet nga ‘Hirushja’, Kahrimanovic emocionon me letrën e
Amir Kahrimanovic

Amir Kahrimanovic i ka dhënë lamtumirën Erzenit me anë të një letre të gjatë publike në rrjete sociale. Mesfushori kroat u zyrtarizua te Vllaznia duke u larguar nga Shijaku pas 2 viteve të paharrueshme.

-LETRA-

E nderuara familja ime Erzeni.

Ndërsa i jap lamtumirën këtij kapitulli të jashtëzakonshëm të jetës sime, jam i mbushur me një ndjenjë të thellë mirënjohjeje dhe nostalgjie. Të jesh pjesë e Erzeni ka qenë më shumë se vetëm të luash futboll. Ka qenë një udhëtim, ka qenë një udhëtim rritjeje, miqësie dhe kujtimesh të paharrueshme.

Për shokët e mi të skuadrës ju falenderoj për betejat e vështira në fushë dhe mbështetjen e palëkundur si brenda dhe jashtë fushës. Pasioni dhe përkushtimi ynë i përbashkët kanë krijuar lidje që do të zgjasin një jetë.

Për trajnerët dhe stafin. Udhëzimi, inkurajimi dhe besimi juaj tek unë ka qenë thelbësore në zhvillimin tim si lojtar dhe si person. Përkushtimi juaj ndaj klubit dhe ndaj secilit prej nesh është vërtetë frymëzues.

Për fansat. Mbështetja dhe entuziazmi juaj i palëkundur ka qenë gjithmonë forca jonë lëvizëse. Brohoritjet tuaja na kanë ngritur në kohë të vështira dhe kanë festuar me ne gjatë fitoreve. Ju jeni zemra dhe shpirti i këtij klubi dhe unë do të jem gjithmonë çun Shijaku.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, dua të falenderoj të dy presidentët, Duri dhe Juli për mbështetjen e mahnitshme deri në ditën time të fundit në klub.

Duke i uruar klubit suksese të vazhdueshme dhe duke shpresuar që rrugët tona të kryqëzohen sërish në të ardhmen.

Me mirënjohje të përzemërt, i juaji Amir Kahrimanovic!

Largohet nga ‘Hirushja’, Kahrimanovic emocionon me letrën e
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga