Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

E PAPRITUR/ Do prezantohej sot, Tirana prish marrëveshjen me “yllin” e Kategorisë së Parë

Shkruar nga NEWSPORT
E PAPRITUR/ Do prezantohej sot, Tirana prish marrëveshjen me
Patrik Treni (me fanellën e bardhë)

I parpritur është lajmi nga Tirana. Patrik Treni pritet të zyrtarizohej ditën e sotme në ambientet e bardhebluve, por diçka e tillë nuk ka ndodhur.

Sipas “Kategoria e Parë” mësohet se klubi kryeqytetas ka prishur marrëveshjen me “yllin” e Kategorisëe së Parë.  Në këto kushte nuk është bërë e mundur finalizimi dhe palët nuk kanë firmosur kontratën e parashikuar.

Nuk dihet ende arsyeja se pse ky transferim dështoi, teksa pritet që në ditët në vazhdim të mësohet më shumë rreth kësaj situate. Kujtojmë se Treni në sezonin që kaloi në Kategorinë e Parë me Luzin ka luajtur në 32 ndeshje dhe ka shënuar 15 gola.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga