Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Brdaric i kënaqur me Vllazninë: Po shkojmë në drejtimin e duhur

Shkruar nga NEWSPORT
Brdaric i kënaqur me Vllazninë: Po shkojmë në drejtimin e
Tefik Osmani dhe Thomas Brdariç

Vllaznia ndodhet në Bosnjë ku po punon për ndeshjen e Conference League kundër Valur. Së fundmi klubi ka shpërndarë prononcimin e Brdaric nga Bosnja ku shfaqet mjaft optimist për skuadrën.

“Përgatitjet e ekipit këtu në Medjurgorje po shkojnë mirë. Jemi akoma në pikun e ngarkesave të larta fizike dhe të gjithë janë të përfshirë në mënyrë që të jenë pjesë e Vllaznisë së re. Të gjithë së bashku po shkojmë në drejtimin e duhur, të ndërtojmë një Vllazni të fortë. Të premten luajmë miqësoren kundër Zrinjskit dhe gradualisht do të fillojmë për ndeshjet europiane”, shprehet Brdaric.

Kështu trajneri gjerman ka treguar se të premten Vllaznia zbret në fushë kundër Zrinjskit. Këto të fundit luajnë në elitën e futbollit boshnjak.  

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga