Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

16 vite pa Europë,njihuni me kundërshtarin që kërkon të surprizojë Partizanin në Europë

Shkruar nga NEWSPORT
16 vite pa Europë,njihuni me kundërshtarin që kërkon të
 

Marsaxlokk është kundërshtari i Partizanit në Conference League. Shorti për turin e parë mund të thuhet se u tregua bujar, teksa të kuqtë do të luajnë ndeshjen e parë në “Air Albania” më 11 korrik dhe atë të kthimit më 18 korrik në Maltë.

Klubi i Marsaxlokk nuk merr pjesë në turet e Europës prej 16 vitesh. Klubi pësonte një rënie pasi atë sezon trajner dhe një lojtar dënoheshin për trukimin e lojtarëve të një ekipi kundërshtar.

Klubi maltez bëri mirë sezonin e fundit duke siguruar pjesëmarrjen në Conference League. Ata e mbyllën kampionatin si vend i katërt.

Klubi krenohet me shpalljen kampion në vitin 2007. Për t’u theksuar është se në elitën malteze ndodhen prej 2 vitesh.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga