Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

1 mungesë për Partizanin, Egnatia e plotë për titullin kampion

Shkruar nga NEWSPORT
1 mungesë për Partizanin, Egnatia e plotë për titullin
Partizani

Partizani dhe Egnatia do të zbresin në fushë ditën e sotme, për të vendosur fituesin e titullit kampion për sezonin 2023/24. Takimi do marrë jetë në orën 19:00 te stadiumi “Air Albania”.

Të dyja skuadrat mund të thuhet se janë të plota për këtë sfidë. E vetmja mungesë është ajo e Altin Bytyçit te Partizani, që u dëmtua pikërisht ndaj Egnatias në nëntorin e kaluar.

Partizani ka bërë pa 23-vjeçarin për muaj me radhë, prandaj dhe llogaritë në repartin difensiv i ka me lojtarë të tjerë. Ndeshja padyshim premton spektakël.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga