Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

"Vdekja e tifozëve suedezë ishte e rëndë", Gianni Infantino: Jam thellësisht i tronditur dhe i pikëlluar

Shkruar nga NEWSPORT
"Vdekja e tifozëve suedezë ishte e rëndë", Gianni

Ndeshja Belgjikë-Suedi e zhvilluar mbrëmjen e djeshme u ndërpre pasi lojtarët suedez refuzuar të dilnin në fushë pjesën e dytë. Kjo ndodhi pasi dy tifozë suedezë u qëlluan për vdekje në Bruksel përpara se ndeshja të fillonte.

Pas kësaj ngjarje tragjike, ka reaguar edhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

“Jam thellësisht i tronditur dhe i pikëlluar nga kjo ngjarje kaq tragjike. Vdekja e dy suedezëve në Bruksel, pranë stadiumit ishte një ngjarje tepër e rëndë. Ne emër të FIFA-s dhe komunitetit të futbollit, u dërgoj ngushëllimet e mia më të sinqerta, familjarëve dhe miqve të viktimave”, u shpreh numri 1 i botës së futbollit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga