Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Vazhdojnë vlerësimet për MESSI-n, “BBC Sports Personality” kurorëzon “Pleshtin”

Shkruar nga NEWSPORT
Vazhdojnë vlerësimet për MESSI-n, “BBC Sports

Lionel Messi më në fund shtoi në kolekdionin e tij të trofeve edhe Kupën e Botës, teksa me Argjentinën tashmë janë kampionë.  “Pleshti” udhëhoqi kombëtaren e tij drejt këtij trofeu duke qenë një nga lojtarët kyç në suksesin e “Albiçlelestëve’.

Pas ngritjes në qiellin e Katarit të Kupës së Botës, “BBC Sports Personality” ka kurorzuar argjentinasin si “Yllin Sportiv Botëror të Vitit 2022”.

Kujtojmë se 34-vjeçari rrëmbeu edhe titullin si lojtari më i mirë i turneut në Kupën e Botës, ndërsa në finalen ndaj Francës shënoi dy gola dhe në goditje e penalltive u tregua i saktë, duke dërguar topin në fundin e rrjetës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga