Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VAR i prishi festën e golit të parë, Arbnor Muja: Do të ishte ‘qershia mbi tortë’, rëndësi ka që jemi afër Europianit

Shkruar nga NEWSPORT
VAR i prishi festën e golit të parë, Arbnor Muja: Do të

Arbnor Muja foli për Supersport pas fitores së Shqipërisë me Çekinë. Sulmuesi dardan arriti të shënonte edhe golin e parë me fanellën kuqezi, por festa e tij u prish nga VAR që e anuloi për pozitë jashtë loje.

"I lumtur për fitoren. Sa i përket golit do ishte ‘qershia mbi tortë’, por prapë i lumtur jam me fitoren.

Mendoj se viti fillimisht ka qenë fantastik duke u shpallur kampion dhe më vonë në Champions. Sa i përket kombëtares duhet të falënderoj grupin, stafin që më kanë bërë të ndihem si në shtëpi. Lojtarët kanë zemër, jemi një grup, nuk ka dallim dhe ndihem i lirë të shprehem.

Shkova te gjyqtari kryesor duke e pyetur çdo sekondë a është gol. Reagimi i tyre ishte çështje centimetrash. Isha pak i zhgënjyer, por rëndësi ka që fituam dhe jemi më afër Europianit."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga