Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

UEFA rikthen buzëqeshjen te Sylvinho, 3 lojtarë më tepër në Europian

Shkruar nga NEWSPORT
UEFA rikthen buzëqeshjen te Sylvinho, 3 lojtarë më tepër

UEFA do të shqyrtojë mundësinë për të shtuar numrin e lojtarëve në Europian. Kështu nga 23 që lejohen për 1 ekip kombëtar aktualisht, mund të shtohet në 26 futbollistë.

Kjo do të gëzonte padyshim trajnerin Sylvinho dhe stafin e tij, që kanë për detyrë përzgjedhjen e emrave. 3 lojtarë më tepër nuk janë pak, në një kohë që të gjithë po luftojnë për vendin në Kombëtare.

Trajnerë me emër si Koeman dhe Southgate janë shprehur se numri 23 nuk është i mjaftueshëm. Kështu e kanë kthyer në çështje numrin e lojtarëve, që do të ketë një skuadër e Europianit në dispozicion.

Mbetet për t’u parë sa nga 24 trajnerët ndajnë të njëjtin mendim. Dhe nëse shkojnë njëzëri, UEFA mesa duket është e gatshme ta aprovojë një kërkesë të tillë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga