Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

U rendit i pari në provat zyrtare, Max Verstappen e nis në Pole-Position garën për Çmimin e Madh të Australisë

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e sotme janë mbajtur edhe provat zyrtare në Formula 1. Kjo e fundit po përgatitet për garën e tretë të sezonit në Australi. Në Melbourne, Max Verstappen dhe Red Bull ishin superior, ku piloti holandez u rendit i pari. Në këto kushte do të nis në Pole-Position garën për Çmimin e Madh në Australi.

Të dytët dhe të tretët në garën e provave përfunduan Mercedeset e Russell dhe Hamilton. Ndërkohë, Fernando Alonso dhe Aston Martin i tij nuk shkuan më shumë se vendi i katërt.  Ka zhgënjyer Ferrari, Sainz niset I pesti, ndërsa Leclerc I shtati. Perez do të niset nga vendi I fundit, pasi doli nga pista në Q1.

[caption id="attachment_686814" align="alignnone" width="300"] Renditja e Formula 1[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga