Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

U përfol për një shkëmbim të mundshëm me Caicedo, Pochettino merr vendimin për Armando BROJËN

Shkruar nga NEWSPORT
U përfol për një shkëmbim të mundshëm me Caicedo,

Chelsea është hedhur në merkato fuqishëm pas dështimit të sezonit që lam pas. Blutë e Londrës janë të gatshëm të sakrifikojnë gjithçka për të afruar objektivat e tyre.

Këtë herë në pjesë të shkëmbimit u përfol se ishte futbollisti i kombëtares Armando Broja. Sipas mediave angleze Chelsea ka negociuar me Brighton për transferimin e Moisés Caicedo dhe në shkëmbim të jepnin Brojën.

Por ditën e stome ka qenë gazetari italian, Fabrizio Romano që ka zbuluar të ardhmen e shqiptarit. Sipas gazetari sulmuesi i Kombëtares do të qëndrojë te Chelsea dhe është pjesë e planëve të Mauricio Pochettinos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga