Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Turbina gjen zëvëndësuesin e Buxhelaj, “rrëmben” talentin e Dinamos

Shkruar nga NEWSPORT

Largimi i Xhuliano Buxhelajt drejt Luftëtarit la një boshllëk të madh në krahun e majtë të mbrojtës së Turbinës dhe drejtuesit cërrikas u detyruan të shihnin në treg për të gjetur zëvëndësuesin ideal të tij. Teksa jemi pak ditë nga fundi i merkatos, Turbina ka rritur marrëveshjen me Kevin Fetishaj, i cili është prodhim i akademisë së Dinamos dhe ka luajtur pjesën e parë të sezonit me blutë.

21-vjeçari, i cili luan në të dy krahët e mbrojtjes, është i përzgjedhuri i drejtuesve për të mbushur vendi ne lënë bosh nga Buxhelaj dhe sipas “kategoriaeparë_official”, palët kanë firmosur kontratën deri në verën e 2024-ës.

[caption id="attachment_677888" align="alignnone" width="511"] Kevin Fetishaj ne stervitje me Dinamon[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga