Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Trevisa ka nevojë për të gjithë ne! Gazetarja sportive apel për ndihmë: Mam, do ia dalim

Shkruar nga NEWSPORT
Trevisa ka nevojë për të gjithë ne! Gazetarja sportive apel

Askush nuk dëshiron të jetë në pozita të tilla, askush nuk ja dëshiron tjetrit një ngarkesë të tillë. Por jeta aq sa e bukur, aq edhe e rëndë mund të tregohet. Fatkeqsisht, kjo anë tjetër e medaljes i ka rënë gazetares sportive, Trevisa Tufa.

Moderatorja po përballet me një sfidë të madhe teksa mamaja e saj, infermierja Nushi Tufa, po kalon një sëmundje të rëndë dhe ka nevojë urgjente për ndërhyrje të specializuar. Në llogaritë e saj në rrjete sociale, Trevisa falenderon të gjithë ata që po i qëndrojë pranë në një mënyrë apo tjetrën.

“Nuk di nga t’ia nis, por si fillim dua t’ju falenderoj të gjithëve nga zerma për suportin e dhënë gjatë këtyre ditëve. Për çdo fjalë, për çdo dhurim financiar apo shpërndarjet e bëra. Ndonjëherë nuk e mendoj që jeta të kthehet përmbys me sekonda, por ja që ndodh. Në një kohë shumë të shkurtër, unë dhe familja ime po përballemi me një problem shëndetësor e mamin, e cila duhet të kryejë transplant mëlçie sa më shpejt të jetë e mundur. Faleminderit për çdo gjë nga zemra!”

Më pas, Trevisa ndan edhe linkun e “GoFundMe” ku mund të dhurohen donacionet në ndihmë të mamasë së saj.

“Ma, bashke do ja dalim! Te dua shume dhe qendro e forte per ne! Faleminderit te gjithe nga zemra per suportin e dhene keto dite!”

-GoFundMe ku mund të ndihmoni mamanë e Trevisës-

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga