Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Tifozët nga Bangladeshit i mbushën stadiumin, Argjentina i “shpërblen” me një miqësore

Shkruar nga NEWSPORT

Argjentina për katër vitet e ardhshme do të mbajë kurorën si kampione e botës pas suksesit në Botërorin e Katarit. Albicelestët patën një mbështetje të jashtëzakonshme teksa stadiumet ku ata luanin, ishin të mbushura gjithmonë.

Një mbështetje e madhe jo vetëm nga argjentiansit por edhe nga tifozë bangladeshas që mbushën rrugët e Katarit me ngjyrat bardhekaltër. Federata e Futbollit të Bangladeshit ka njoftuar se kombëtarja e tyre do të zhvillojë një miqësore me kampionët në qershor dhe palët janë në bisedimet e fundit përpara zyrtarizimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga