Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Tifozët Kuq e Zi krenohen me Lirim Zendelin, festoi me flamurin shqiptar në Amerikë

Shkruar nga NEWSPORT

“Tifozat Kuq e Zi” kanë bërë një postim në kanalet zyrtare të komunikimit ku krenohen me Lirim Zendelin. Mbështetësit e kombëtares shqiptare shprehen të lumtur me atë që piloti i Formula 2023 Pro arriti në Amerikë.

Zendeli zuri vendin e parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në podium festoi me flamurin kuqezi. Për këtë ultrasit e përfaqësueses sonë shkruanin në kanalin zyrtar në facebook:

“LIRIM ZENDELI NA BËRI KRENAR

Shkupjani ynë Lirim Zendeli zuri vendin e parë në Formula 2023 USF Pro 2000 në Amerikë.

Lirimi nuk harroi as flamurin tonë kombëtar dhe nderoi gjithë shqiptarët”.

[caption id="attachment_697345" align="alignnone" width="745"]Postimi i Tifozave Kuq e Zi Postimi i Tifozave Kuq e Zi[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga