Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Teuta – Erzeni si një Derbi, ndeshje për mbijetesë në “Niko Dovana”

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta – Erzeni si një Derbi, ndeshje për mbijetesë në

Ndeshja mes Teutës dhe Erzenit është parë që nga sezoni i kaluar si Derbi. Dhe pse ndryshe nga ndeshjet e tjera që konsiderohen derbi, të dyja tifozëritë kanë marrëdhënie mjaft të mira me njëra-tjetrën.

Takimi i radhës mes tyre është këtë javë, të shtunën në orën 17:00 te stadiumi “Niko Dovana”. Të dyja klubet luajnë për mbijetesë. Aktualisht Erzeni mban vendin e 8 që të çon në “Play-Out”. Në anën tjetër Teuta vetëm me 1 pikë më pak renditet i parafundit.

Atmosfera pritet të jetë e zjarrtë. Kujtojmë se Erzeni e ka përdorur stadiumin “Niko Dovana” për të pritur ndeshje gjatë sezonit të kaluar. Dhe çfarë ka rënë në sy ka qenë mbështetja e tifozëve shijakas. Ky takim i radhës pritet me emocion pasi skuadrat kanë objektiv të njëjtë këtë sezon.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga