Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Tension në hotelin e Polonisë, “luftë” mes presidentit të Federatës dhe trajnerit Santos

Shkruar nga NEWSPORT
Tension në hotelin e Polonisë, “luftë” mes

Sot është një ndeshje jashtëzakonisht e rëndësishme për Shqipërinë dhe Poloninë në kuadër të luftës për kualifikimin në Euro 2024. Ata do të sfidojnë njëra - tjetrën në ‘Air Albania’, sonte në orën 20:45 në një ndeshje përcaktuese për fatet e Grupit E.

Situata në kampin kuqezi është si kurrë më parë, atmosferë fantastike, grup i bashkuar dhe tifozët në përkrahje të çdo lojtari. Mirëpo, nuk mund të thuhet e njëjta për anën polake. Sipas gazetarit polak, Tomasz Wlodarczyk, presidenti i Federatës së Polonisë, Cezary Kulesza, ka patur një përballje ‘kokë më kokë’ me trajnerin Fernando Santo në ambientet e hotelit ku po qëndron kombëtarja.

Dyshja po ‘lufton me njëri-tjetrin’ dhe shkarkimi i teknikut portugez është në horizont. Një disfatë ndaj Shqipërisë do ta bënte të sigurtë këtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga