Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Tenis/ Djokovic nuk ia del në finale, Rune është mbreti i ri i Parisit

Shkruar nga NEWSPORT
Tenis/ Djokovic nuk ia del në finale, Rune është mbreti i ri i
Novak Djokovic nuk ia doli në finale, teksa tashmë Parisi ka një yll të ri. Holger Rune ka arritur të fitojë Masterin e fundit 1000 pikësh të këtij sezoni tenistik. 19-vjeçari danez mposhti në finale serbin me rezultatin 2-1 (3-6, 6-3, 7-5), në një sfidë që dhuroi spektakël dhe zgjati 2 orë e 34 minuta. Danezi mbylli në mënyrë perfektë një javë spektakolare ku arriti 5 fitore radhazi përballë tenistëve kundërshtarë që qëndronin në renditjen “Top 10”. Djokovic dorëzohet pas 21 fitoresh radhazi, i fundit që kishte mposhtur serbin para ditës së sotme ishte Nadal në “Roland Garros” në 31 maj. Për Rune duket qartë që e ardhmja do të jetë e ndritur.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga