Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Të gjithë "sy e veshë" nga Turqia, Ernest Muçi gati nga minuta e parë

Shkruar nga NEWSPORT
Të gjithë "sy e veshë" nga Turqia, Ernest Muçi

Ernest Muçi bëri në hap të rëndësishëm në karrierën e tij, teksa nga Legia u transferua te Besiktas. Ish-lojtari i Tiranës u prit me shumë entuziazëm nga tifozët turq dhe tashmë për të ka shumë pritshmëri.

Ditën e sotme Besiktas do të zbresë në fushë për të luajtur ndeshjen e javës së 26-të në kampinat dhe tashmë të gjithë tifozët shqiptarë janë “sy e veshë” na Turqia. 22-vjeçari është grumbulluar nga trajneri i skuadrës turke dhe do të jetë i gatshëm për duelin me Konyaspor, takim që do të luhet në orën 18:00 në “Tupras Stadium”.

Madje sipas mediave turke bëhet me dije se ka shumë gjasa që Muçi ta nisë na minuta e parë këtë sfidë së bashku me Milot Rashicën. Mbetet të presim formacionet zyrtare për të mësuar nëse Muçi do të jetë në 11-tëshen titullare apo jo.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga