Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Te Atalanta me sytë nga infermieria, “kryqëzojnë gishtat” për Berat Gjimshitin

Shkruar nga NEWSPORT
Te Atalanta me sytë nga infermieria, “kryqëzojnë

Berat Gjimshiti u dëmtua në ndeshje që Atalanta zhvilloi mbrëmjen e djeshme ndaj Torinon. Mbrojtësi i kombëtares në minutën e 19-të bëri me shenjë nga stafi dhe kërkoi ndërrim, teksa ndjente dhimbje.

Diçka e tillë ka shqetësuar stafin e bergamaskëve, me mbrojtësin që është një pikë kyçe në formacionin e skuadrës italiane. Nuk dihet se sa serioze është shkalla e dëmtimit.

Te Atalanta janë të gjithë sy e veshë nga infermeria, teksa lojtari kuqezi do t’u në nshtrohet vizitave mjekësorë për të mësuar shkallën e dëmtimit. Sipas mediave në Italoi raportohet se shtatlarti nëse ka vetëm probleme muskulore, pritet të mungojë deri në 15 ditë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga