Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Strakosha arrin tjetër sukses në Serinë A, lë pas Buffon dhe Szczęsny

Shkruar nga NEWSPORT
Strakosha arrin tjetër sukses në Serinë A, lë pas Buffon dhe

Thoma Straosha arrin një tjetër sukses personal në Serinë A.

Lojtari i Lacios dhe i Kombëtares së Shqipërisë është renditur si portieri i dytë më i mirë në kampionatin italian, pas Gianluigi Donnarumma.

Strakosha ka bërë të gjithë për vete në Serinë A pas debutimit në këtë sezon me skuadrën e Lacios.

Gianluigi Donnarumma mban vendin e parë për pritje me 75.7% , Strakosha e ndjek me 73.3 duke lënë pas portierin e Romos, Wojciech Szczesny me 72.9%.

Tags:

KOMBETARJA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga