Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Sylvinho thërret ‘rraketën’ kuqezi, por lë jashtë një mbrojtës për finalen me Poloninë

Shkruar nga NEWSPORT
Sylvinho thërret ‘rraketën’ kuqezi, por lë

Kombëtarja shqiptare do të luaj një ndeshje jetike përballë Polonisë, sonte në orën 20:45 në stadiumin ‘Air Albania’. Kuqezinjtë presin polakët për një finale të parakohshme që do të ketë një peshë shumë të rëndësishme për fatet e kualifikimit në Euro 2024.

Përgatitjet janë mbyllur të gjitha dhe skuadrat janë gati për fërshëllimën e parë, njëjtë si edhe tifozët të cilët prej orësh marshojnë në lokalet e rrugët e kryeqytetit.

Trajneri Sylvinho ka përzgjedhur edhe listën finale të 23 lojtarëve për këtë ndeshje. Nga 25 lojtarët e grumbulluar fillimisht, Qazim Laçi u largua pas gjendjes gripale ndërsa duhet të ‘fshihej’ edhe një tjetër emër sipas rregullave të UEFA-s.

Braziliani ka zgjedhur të dërgojë në tribunë, Arlind Ajetin dhe të rikthejë rraketën kuqezi, Odise Roshin, i cili ishte i përzgjedhuri për t’u lënë jashtë në sfidën me Çekinë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga