Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Tifozët shqiptarë dhe kosovarë hapin "thesin", surprizojnë me një pishinë gjigante kombëtaren kuqezi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tifozët shqiptarë dhe kosovarë hapin "thesin",
Kombetarja shqiptare

Kombëtarja vazhdon e vendosur në qytetin Kamen të Gjermanisë. Atje ndodhet kampi bazë ku përfaqësuesja e Shqipërisë stërvitet në kuadër të Europianit.

Gazetari i sportit Arlind Sadiku ka shpërndarë një video përmes rrjeteve sociale ku zbulon dhe një fakt interesant. “Ndërsa kjo është pjesë interesante, bazeni që është ndërtuar nga disa shqiptarë që kanë ndihmuar me fonde për futbollistët që të freskohen”, thotë Sadiku ndërsa tregon dhuratën e tifozëve.

Shqiptarët e vendosur në Shqipëri dhe Kosovë kanë menduar në këtë mënyrë t’i vijnë në ndihmë lojtarëve kuqezi. Dhe pse deri tani pishina nuk është përdorur, për shkak të kushteve atmosferike.

Kujtojmë se Kombëtarja e Shqipërisë vazhdon përgatitjet në kampin e Kaiseraut. Pasnesër djemtë e drejtuar nga Sylvinho do të përballen me Kroacinë në Hamburg, që do të jetë takimi i dytë për grupin B.  

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga