Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Ulja e kokës mund t’i kushtojë shtrenjtë, Sylvinho gati të “ndëshkojë” Hysajn

Shkruar nga NEWSPORT
Ulja e kokës mund t’i kushtojë shtrenjtë, Sylvinho gati
Kombetarja shqiptare

Ndeshja me Italinë do të mbahet mend gjatë nga Elseid Hysaj. Jo për faktin që përballë kishte Kampionët në fuqi, por për shkak të veprimit të tij të shumë diskutuar në momentin e golit të avantazhit nga Nicolo Barella.

Mbrojtësi po kritikohet shumë për shkak se në momentin që lojtari italian gjuajti drejt portës, Hysaj uli kokën dhe shmangu kontaktin me topin. Diçka e tillë ka irrituar pa fund tifozët, të cilët kanë vërshurar në një “lumë” kritikash drejt tij.

Por “kalvari” i “vuajtjeve” mund të vazhdojë. Për duelin me Kroacinë, Sylvinho mund t’i japë një “dënim”. Braziliani mbase nuk mund të kapërdijë lehtë një veprim të tillë dhe me shumë gjasa do ta ulë në stol, teksa mund ta nisë sfidën nga minuta e parë Ivan Balliu.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga