Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Sylvinho nuk “pyet” për UEFA-n, braziliani vendos pikat mbi “i” në derbin e Ballkanit

Shkruar nga NEWSPORT
Sylvinho nuk “pyet” për UEFA-n, braziliani vendos pikat mbi
Trajneri Sylvinho dhe Kombëtarja shqiptare

Kombëtarja e Shqipërisë luan nesër në orën 15:00 përballë Kroacisë. Kuqezinjtë janë në presion pas humbjes 2 me 1 ndaj Italisë, ndërsa dilema të mëdha ka për titullarët që do startojnë.

UEFA dha një parashikim për titullarët, teksa Sylvinho nuk duket se do e ndjekë. Grupi ka mbyllur i plotë stërvitjen e fundit dhe dilema e vetme shihet mes Seferit dhe Arbër Hoxhës.

Ky i fundit pati ndikim në ndeshjen e fundit dhe mund të marrë një vend titullari. Tashmë gjithçka mbetet në dorën e brazilianit.

Formacioni i parashikuar nga UEFA:

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Ramadani, Bajrami, Hoxha, Asani, Broja.

Formacioni që pritet nga Sylvinho:

Shqipëria: Strakosha, Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Bajrami, Asllani, Hoxha, Asani, Broja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga