Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

NOTAT/ Superiorja ‘tradhton’ Kombëtaren, Seferi dhe Asani ngelin në klasë

Shkruar nga NEWSPORT
NOTAT/ Superiorja ‘tradhton’ Kombëtaren, Seferi dhe Asani
Shqiperia

Shqipëria u mposht nga Italia në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Euro 2024. Azzurrit fituan me rezultatin 1-2 me përmbysje në një ndeshje që dhuroi emocione të forta. Golat u shënuan nga Nedim Bajrami në sekondën e 23 i cili thyen rekordin ndërkombëtar, ndërsa në të 11’ dhe 16’ Bastoni e Barella përmbysën rezultatin.

90 minutësh tejet i vështirë për kuqezinjtë që në 45 minutat e para gabonin thuajse çdo pasim. SofaScore dhe Flashscore kanë vlerësuar paraqitjet e lojtarëve ku më i miri i ndeshjes shpallet Nicolo Barella me notën 8.0 në SofaScore, dhe Bastoni 8.3 në FlashScore.

Për Shqipërinë, më të mirët ishin Bajrami e Gjimshiti me notat 7.0, ndërsa notën më të ulët e marin dy ish-yjet e Superiores, Jasir Asani, Taulant Seferi si dhe Hysaj e Ajeti me 6.3.

NOTAT/ Superiorja ‘tradhton’ Kombëtaren, Seferi dhe Asani
 
NOTAT/ Superiorja ‘tradhton’ Kombëtaren, Seferi dhe Asani
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga