Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Ndeshja ndaj Sllovenisë, Bledi Shkëmbi zbardh listën e lojtarëve të grumbulluar

Shkruar nga NEWSPORT
Ndeshja ndaj Sllovenisë, Bledi Shkëmbi zbardh listën e
Kombëtarja U-17

Kombëtarja shqiptare U-17 do të zhvillojë një ndeshje miqësore kundër Sllovenisë më datë 18 prill, në ora 11:00, në Ajdovščina Slloveni.

Kjo do të jetë miqësorja e parë zyrtare e Shqipërisë U-17 për këtë vit, ndërsa me ekipin Kombëtar U-17 do të debutojë edhe trajneri Bledi Shëmbi.

Grumbullimi i Kombëtares U-17 do të nisë më datë 14 prill, në Udine të Italisë, ku kuqezinjtë do të zhvillojnë edhe seancat stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen miqësore ndaj Sllovenisë.

Trajneri Bledi Shkëmbi ka bërë publike edhe listën me 19 lojtarët e thirrur për miqësoren me Slloveninë. Gjashtë futbollistë vijnë nga klubet e kampionatin shqiptar, ndërsa pjesa tjetër aktivizohen në kampionatat e huaja, me ekipe si Ternana, Novara, Dusseldorf, Peterborough, Genoa, Torino, Udinese, Juventus, Tottenham, Bochum, CE L’ Hospitalet dhe Koln.

Më poshtë edhe lista e lojtarëve të ftuar për miqësoren e 18 prillit ndaj Sllovenisë:

Ndeshja ndaj Sllovenisë, Bledi Shkëmbi zbardh listën e
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga