Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Sulmuesi i Kombëtares "përshëndet" kuqezinjtë, gol fantastik në Amerikë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sulmuesi i Kombëtares "përshëndet"
Vrioni

Giacomo Vrioni është rikthyer protagonistë në Amerikë. Sulmuesi i Kombëtares ia ka dalë të gjejë rrugën e rrjetës me New England.

25-vjeçari në minutën 21-të merr një pasim të saktë dhe arrin të mposhtë siç duhet mbrojtësit për të tundur rrjetën. Ky gol i dyfishoi shifrat skuadrës së ti  të duelin me Vancouver Whitecaps.

Kjo përballje përfundoi në fund me shifrat 3-2 dhe Neë England Revolution siguron 3 pikë të rëndësishme në MLS.  Kujtojmë se ky është goli numër 6 për Vrionin në këtë sezon, ndërsa ka dhënë edhe 3 asiste në 20 sfida të luajtura deri tani.

Kujtojmë së Shqipëria u mposht 2-1 nga Italia mbrëmjen e djeshme, ku Barella dhe Bastoni shënuan për "axurrët" dhe përmbysën Nedim Bajramin.

Goli i Vrionit

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga